DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZE SYSYTEMY KOMINOWE?

 

Rodzaje systemów kominowych

          Sprzedawane przez nas systemy  jednościenne lub dwuścienne izolowane są produkowane ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej, która ma w sobie domieszkę tytanu, chromu lub niklu. Dzięki temu taka stal nie reaguje na czynniki atmosferyczne (korozja gazowa) i jest wytrzymała na rozcieńczone kwasy oraz roztwory alkaliczne (korozja w cieczach). Stal nierdzewną (gat. 1.4301) stosujemy do kotłow gazowych lub olejowych dla bardziej wymagających klientów może mieć zastosowanie w wentylacji. Z kolei wkłady kwasoodporne (gat. 1.4404) mogą spokojnie zostać podłączone do kominków i kotłów na paliwa stałe (pellet, drewno, węgiel). Komin, który służył nam już wiele lat i jest nieszczelny, najlepiej zmodernizować poprzez wkład kominowy (jednościenny) oczywiście z zastosowaniem do odpowiedniego rodzaju spalin. Natomiast jeśli budujemy nowy budynek lub wynikła potrzeba postawienie nowego komina, to warto skorzystać z komina izolowanego dwuściennego montowanego na zewnątrz domu.

 

 

Wkłady jednościenne

          Wkłady stalowe jednościenne są wykorzystwane do montażu w istniejących lub nowych kominach murowanych z cegły, ceramiki lub kamienia. Rozwiązania tradycyjne, czyli kominy z cegły, przechodzą powoli do lamusa. Wynika to z tego, że nie są dostosowane do nowoczesnych urządzeń grzewczych. W nowoczesnych kotłach jest znaczne niższa temperatura spalin co wytwarza znacznie większą ilość kondensatu. Takie zjawisko objawia się w postaci wykwitów na kominie czyli tz. mokre plamy. Zastosowanie wkładu w istniejącym kominie poprawia bezpieczeństwo i przycztnia się do poprawy sprawności kotła . Nasze systemy łączone są kielichowo i co ważne montuje się kielichami do góry. Jeśli chcemy uzyskać większą efektywność i żywotność wkładu zalecamy wewnątrz komina ostatnie elementy docieplić wełną wysokotemeraturową.

 

Zaletą produktu jest szybki i łatwy montaż oraz gładka powierzchnia ścianek co przekłada się na mniejsze opory powietrza i ogranicza osadzanie sadzy.

 

System: JPL, JZL, JP, JZ

 

System: JV, JVZ

Wkłady jednościenny eliptyczne

  służą do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych w tym: kominków, kotłów i pieców opalanych czystymi paliwami stałymi.

Wkłady eliptyczne przeznaczone są głównie do remontu kominów murowanych, które uległy uszkodzeniu w czasie eksploatacji wskutek czego szkodliwego działania produktów spalania lub do zmiany przeznaczenia wcześniej wybudowanych ceramicznych przewodów prostokątnych, z tytułu zastosowania nowoczesnych urządzeń grzewczych. Stosowane są dla maksymalnego wykorzystania przekroju istniejącego komina ceramicznego, zazwyczaj o przekroju kanału dymowego 14x27cm, gdzie instalowanie typowych wkładów o przekroju okrągłym nadmiernie zawęziłoby kanał spalinowy, powodując obniżenie sprawności komina.

Z uwagi na specyfikę spalania paliw stałych tj. okresowo występujące wysokie temperatury, gromadzenie się sadzy i możliwość jej zapłonu, elementy wkładu kominowego powinny być wykonane z blach gwarantujących znaczna odporność. W tym celu stosuje się stal kwasoodporną-austenityczną o grubości 0,8mm. Przy zastosowaniu wkładu stalowego, mokre i agresywne związki pochodzące ze spalania, nie mają kontaktu z kominem ceramicznym, dzięki czemu zapewniona jest duża żywotność komina.

Standardowo wkłady kominowe eliptyczne produkowane są w następujących rozmiarach: 110x215mm; 120x180mm; 120x210mm; 120x225mm; 120x245mm. Bazą do ich wykonania są rury okrągłe o średnicach, odpowiednio: 170mm, 150mm, 170mm, 180mm, 190mm.

Podobnie jak pozostałe oferowane systemy kominowe – elementy wkładów łączone są za pomocą mufy długości 70mm co charakteryzuje systemy prostotą montażu, gwarantują dużą szczelność konstrukcji oraz kompensację wydłużeń liniowych wynikających z temperatur pracy.

Wkłady kominowe eliptyczne mogą być wykonane w całości z elementów o przekroju owalnym lub częściowo z elementów elipsy połączonych redukcją zmiany kształtu z pozostałymi elementami już o typowym przekroju okrągłym. Ofertę podstawową uzupełniają elementy dodatkowe wykonane pod specjalne zamówienie Klienta.

 

Komin dwuścienny izolowany

           To samodzielny system kominowy, który posiada rurę wewnętrzną zależną od rodzaju spalin, czyli przewód spalinowy oraz izolację termiczną, zabezpieczoną płaszczem.
 

Temperatura spalin i miejsce montażu wpływa również na dobór grubości izolacji i rodzaju płaszcza zewnętrznego.
Standardowy komin z blachy Jeremias może mieć jedną z dwóch dostępnych grubości izolacji: 32,5mm oraz 25mm, a płaszcz stalowy wykonany ze stali nierdzewnej, łączonej opaskami zaciskowymi. Te typowe grubości izolacji pozwalają na znaczną unifikację systemów i zwiększenie dostępności gotowych kominów izolowanych dla naszych klientów wprost z półek magazynowych „od ręki”.

 

Każdy komin musi spełniać swoją funkcję, ale podstawą jego stosowania jest również bezpieczeństwo użytkowników i konstrukcji budowlanych.
Dla odpowiedniego zabezpieczenia najbliższego otoczenia zakłada się, że zewnętrzna powierzchnia komina nie może się nagrzewać powyżej temperatury +50°C.
Znając temperaturę spalin, nasi inżynierowie obliczają grubość izolacji komina stalowego niezbędną do zachowania tego warunku.

 

Innym aspektem stosowania izolacji cieplnej jest zmniejszenie ryzyka kondensacji kwaśnych produktów spalania w kominach pracujących z urządzeniami na paliwo stałe.
Coraz dokładniejsza regulacja procesów spalania pozwala precyzyjnie ustawić temperaturę spalin na wylocie z kotła. Producenci kotłów dążą do tego, aby temperatura spalin była jak najniższa, ponieważ sprawność urządzenia jest wówczas najwyższa. Dla komina stalowego taka sytuacja nie jest korzystna, dlatego grubość warstwy izolacji, a zwłaszcza jej jednorodność jest kluczowa dla poprawnej pracy komina bez korozji spowodowanej kwasami. W kominach izolowanych Jeremias nie ma dystansów podtrzymujących, czy pasków blachy zamykających izolację w przestrzeni między rdzeniem a płaszczem. Nasze rozwiązanie wymaga od monterów większego doświadczenia i dokładności w składaniu elementów, ale efektem jest komin dwuścienny z jednorodną izolacją, bez mostków cieplnych na połączeniach.

Zdarza się również, że to płaszcz zewnętrzny komina izolowanego, ze względu na wymaganą wysoką estetykę, jest elementem najważniejszym. Jeremias ma w swojej ofercie kominy z blachy z płaszczem zewnętrznym o niemal niewidocznych połączeniach, bez opasek. Komin stalowy w takim wykonaniu doskonale podkreśla minimalistyczny i nowoczesny charakter współczesnych aranżacji.

W systemach opaskowych płaszcze zewnętrzne możemy wykonać z innych materiałów (miedź, aluminium) oraz malować proszkowo na dowolny kolor z palety RAL.

System: DPL, DP, DZ

 

Text...

 

 

 

 

 

ZADZWOŃ

 


Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.